Technologie

Klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory od kilku lat nie są już tylko domeną sklepów, obiektów usługowych czy też powierzchni biurowych. Okres letni z roku na rok, charakteryzuje się coraz wyższymi temperaturami, które w ciągu dnia mogą być uciążliwe dla domowników. Konsekwencją tego jest coraz popularniejsze stosowanie klimatyzacji w budynkach mieszkalnych. Za niewielką cenę, można zapewnić sobie komfort.

Często, pierwszym wyborem wielu klientów są klimatyzatory ścienne. Takie rozwiązanie łączy w sobie uniwersalność, ergonomię i stosunkowo niską cenę. Przeanalizujmy, co dokładnie wyróżnia klimatyzatory ścienne pośród innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Jak działa klimatyzator ścienny? Budowa klimatyzatora ściennego

Zasada działania każdego klimatyzatora polega na usuwaniu energii cieplnej z pomieszczenia i kierowaniu jej na zewnątrz. Typowy klimatyzator ścienny, składa się z dwóch podstawowych elementów – jednostki wewnętrznej i zewnętrznej.

Jednostki klimatyzatora ściennego są połączone miedzianymi rurkami, w których krąży czynnik chłodniczy. Jednostka wewnętrzna jest wyposażona w wentylator. Dzięki niemu, powietrze jest kierowane do wymiennika ciepła, w który czynnik chłodniczy odbiera ciepło. Czynnik transportuje odebrane ciepło do jednostki zewnętrznej. Jest on sprężany przez sprężarkę znajdującą się na zewnątrz budynku. Wzrasta jego ciśnienie i temperatura. W ten sposób, czynnik oddaje energię w wymienniku ciepła znajdującym się w jednostce zewnętrznej. Powracając do jednostki wewnętrznej, płyn przepływa przez dławik, gdzie jego temperatura i ciśnienie są obniżane.

Klimatyzator ścienny – zalety

Dużą zaletą klimatyzatorów ściennych jest podział na dwie jednostki. W takim przypadku nie ma potrzeby wystawiania przez okno rury, która usuwa ciepłe powietrze (tak jak ma to miejsce w klimatyzatorach monoblokowych). Cienkie przewody miedziane, w których płynie czynnik chłodniczy, mogą być prowadzone przez ściany. Jako, że sprężarka znajduje się w jednostce zewnętrznej, klimatyzator ścienny nie emituje hałasu.

Nowoczesne klimatyzatory ścienne posiadają również minimalistyczny design i różne kolory kubatury, dzięki czemu świetnie komponują się z każdym wnętrzem i nie zwracają na siebie uwagi.

Kolejną zaletą jest cena – obecnie możemy kupić bardzo dobre klimatyzatory ścienne w cenach od ok. 1200 zł.

Jak wybrać dobry klimatyzator ścienny?

Jak wybrać dobry klimatyzator ścienny? Służymy poradą!

Decydując się na zakup klimatyzatora ściennego trzeba przede wszystkim dobrać jego moc. Zależy ona od kubatury budynku, ilości osób przebywających w pomieszczeniach, izolacji ścian oraz ilości okien. W tej kwestii lepiej poradzić się dobrego instalatora lub obsługi sklepu.

Podczas wyboru klimatyzatora ściennego, warto również zwrócić uwagę na zastosowane w nim filtry oraz jakie dodatkowe funkcje posiada. Nowoczesne klimatyzatory ścienne nie służą już tylko do chłodzenia pomieszczeń, ale także ogrzewania, osuszania i oczyszczania pomieszczeń z kurzu i różnego rodzaju mikroorganizmów. Klimatyzatory te są świetną opcją dla alergików i astmatyków.

Poniżej propozycja kliku bardzo dobrych klimatyzatorów ściennych do domu, mieszkania, biura, lokali użytkowych i innych pomieszczeń. Klimatyzatory o różnej mocy, przeznaczone zarówno do mniejszych jak i większych powierzchni. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Klimatyzator ścienny, klimatyzacja HEIKO 2,6 kW

Klimatyzator ścienny 2,6 kW WEBER CLIMA

Klimatyzator zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2. Jest energooszczędny i wydajny. Posiada minimalistyczny design. Jest cichy, nadaje się do zainstalowania w sypialni.

Cena: ok. 1300 zł

Klimatyzator ścienny Fujitsu LU 4,2 kW

Klimatyzator ścienny 4,2 kW Fujitsu Seria LU split

Klimatyzator zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 50 m2. Jest energooszczędny i cicho pracuje. Został wyposażony w jonizator powietrza oraz filtr polifenolowy, które dbają o świeżość i czystość powietrza. Usuwa cząsteczki kurzu, grzybów i innych mikroorganizmów.

Cena: ok. 5700 zł

Klimatyzator ścienny split CHIGO Panel 169 White Pro 7,0 kW

Klimatyzator ścienny 7 kW HEIKO

Klimatyzator zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 70 m2. Jest to idealny klimatyzator do nieco większych przestrzeni – idealny do typowego mieszkania. Jego zaletą jest cicha praca, kompaktowa budowa, klasa energooszczędna A++ i wysoka wydajność.

Cena: ok. 2900 zł

Klimatyzatory ścienne – podsumowanie

Klimatyzatory ścienne to uniwersalne urządzenia. Ze względu na charakterystykę pracy i duży zakres dostępnych mocy znalazły zastosowanie w bardzo zróżnicowanych miejscach. Używane są w domach, mieszkaniach, biurach, sklepach, lokalach użytkowych, obiektach sportowych czy nawet w mniejszych magazynach. Cicha praca, ergonomia i wydajność sprawiają, że klimatyzatory ścienne mogą być stosowane w praktycznie dowolnym miejscu.